A 2023/24. év eseményei

2023. 09. 22. Őszi séta a faluban: Kerestük az ősz jeleit környezetünkben. Beszívtuk az őszi táj illatát. Hallgattuk, hogy zörög talpunk alatt az avar. Találtunk gesztenyét, tobozt, madárberkenyét, csipkebogyót. Jót futkároztunk a tisztáson.

09. 28. Szüret: Tízórai után elsétáltunk Mészáros Enikő-Gergőékhez. Misi bácsi már előkészítette a szőlőt, szőlőprést. Kifacsartuk a szőlőlevet. Ibolya mama, Annus néni, Kati néni begyúrták a pogácsa tésztát, amit kiszaggattunk, megkentük tojással, megszórtuk sajttal és a kemencébe megsütöttük. Megnéztük az állatokat, simogattunk nyuszit. Nagyon finom lett a pogácsa és a szőlőlé. Táncoltunk zenére, jót játszottunk az udvaron.

10.03. Az "állatok világnapja" alkalmából busszal utaztunk Hatvanba a Vadasparkba. Megnéztük az állatokat. Simogattunk kis kecskét, cicákat. Jót játszottunk a játszótéren. A "Népmese napja" alkalmából a nagyokkal ellátogattunk a könyvtárba, ahol magyar népmeséket néztünk meg. Minden gyerek mesekönyv csomagot kapott.

október 30- november 04. Az elmúlt napok a "Halloween" jegyében teltek el. A szülőkkel közösen faragtunk töklámpást. Tök-mozi pattogatott kukoricával, ahol őszi meséket néztünk. A lámpásokkal körbe jártuk az óvodát, hogy mindig fény és melegség legyen a falak között. Tanultunk tökös verseket, dalokat, játszottunk tökös játékokat, rendeztünk tök-kupás váltóversenyt. Készítettünk múmiát, pókhálót, boszit.

november 10. Bozsik-foci Héhalomban:  8 középső-nagycsoportos gyerekkel vettünk részt a foci kupán. Mozgásos játékokat játszottunk és fociztunk a Palotási óvoda csapatával, ahol két gólt is sikerült rúgnunk. Jól éreztük magunkat.

november 14. Liba-nap a Faluházban: Borongós őszi napon, a készített kis lámpásainkkal vonultunk le a Faluházba. Megnéztük Szent Márton legendáját és a Libapásztorlány mesét. Majd libás linzert készítettünk. A kiszaggatott tésztákat elvittük az oviba, ott sütöttük meg. Készítettünk liba bábot. Ettünk finom libás mézeskalácsot.

december 6. Járt nálunk a Télapó: Köszöntöttük dalokkal, verssel. Mindenki bátor volt, nem volt sírás, ügyesen átvették a csomagot. Sajnos néhány gyerek virgácsot is kapott!

december 08. A Faluházban voltunk interaktív mesejátékon és ide is megérkezett a Télapó. Minden gyermek kapott csomagot.

december 13. Luca napján ismerkedtünk a népszokásokkal. Ültettünk Luca-búzát.

december 15. Reggel, hittanos Ibolya nénivel feldíszítettük a fenyőfánkat. Énekeltünk, közös imával megáldottuk a fánkat. Került alá ajándék is: legok, társasjátékok, babakocsi, lófarm. Minden gyerek kapott egyéni ajándékot is, amit boldogan vittek haza. A nyuszikat Berki Gabriella Szeretetszolgálatos hölgytől kaptuk.

december 17. A Faluházban készültünk az ünnepre. A nagyon meghitt műsorban mi is felléptünk, kis karácsonyi mesénkkel. Nagyon ügyesen szerepeltek a gyerekek!

december 22. Az Olajág Idősek Otthonától kaptunk játékokat, édességet.

2024. január 31. ovi-farsang: A gyerekek változatos jelmezekbe öltözködtek. Farsangi versenyjátékaink során: ettünk pufit, golyót villával, szivárvány kígyócukrot, fűztünk csipszet, kölyök pezsgő ivás, tejszínhab evés, lufi fújás, fánk evés. Minden gyerek kapott farsangi ajándékot és zsákbamacskát. Táncoltunk, mulattunk, jól telt el a délelőtt.

február 12-14: Elkészítettük a Kisze bábunkat. Szalagokra írtuk rá, hogy mit szeretnénk elégetni: tél, betegség, hideg, hiszti, verekedés, csúnya beszéd… Hangos énekkel, "csörömpöléssel" kivittük az udvarunkra, ahol elégettük. "Jöjjön a tavasz, vesszen a tél!"

március 14.: A héten a közelgő nemzeti ünnepünkre készültünk. Néztünk kis filmeket az ünnepről, huszárokról, nemzeti jelképeinkről. Hajtogattunk csákót, katonazenére masíroztunk, tanultunk verseket, mondókát, dalokat, készítettünk zászlót, kokárdát, huszárokat. Kilátogattunk a faluba lévő Petőfi szoborhoz.

március 18-22. Víz világnapja: Ismerkedtünk a víz tulajdonságaival, hasznával, a víz körforgásával, hogyan jut el a lakásunkba a víz, hogyan tudunk takarékoskodni vele. Játszottunk vizes játékokat, tanultunk verset, énekeket a vízről. Rajzoltunk, festettünk, hajtogattunk vízi állatokat, akváriumot. A Víz- világnapján ellátogatott hozzánk a Héhalmi Frenklin parkból Peti bácsi és hozta a teknősotthon lakóit. Ismerkedtünk a teknősökkel, leguánokkal, gekkókkal, agámákkal, simogattunk nyuszit, tengerimalacot. Peti bácsi mesélt az állatokról, etetésükről és a felelős állattartásról.

Készítsd el weboldaladat ingyen!